31st Annual NHSCA National High School Wrestling Championships, Freshman Division-Last Modified 01/21/21 02:41:21 am



# Fr 106 Last First HS State State Placings
1   AUSTIN BLAKE first flight NC NP
2   BAMVAKAIS JOHN HUNTER Seckman MO 6
3   BURDSALL PATRICK Jefferson Forest VA 4
4   BURKE CHASE benton PA 6
5   BURKHART ETHAN New Lexington OH NP
6   CAREY BROCK Foard NC 2
7   DAVIDHEISER KADE The Hill School PA 3
8   DELGADO CLEMENTE Gila Ridge AZ 3
9   DRUMMOND CONNOR Beavercreek OH NP
10   ESCARRA JORDAN Cypress Bay High School FL NP
11   FARMER JUDGE Johnson High School GA NP
12   FLOODY NICHOLAS North Kingstown RI 3
13   FUGITT ZAN Nixa MO 2
14   GIBSON WILLIAM Northwest Guilford NC NP
15   GIERE THOMAS Thompson AL NP
16   HYMAN ALEX Lovett GA 5
17   JACARUSO ZACHARY Delaware Valley PA NP
18   JONES HUNTER Hickory Ridge High School NC 6
19   KARAGIAS MATT Stuart Cramer HS STORM NC NP
20   KARPATHIOS MICHAEL Hempfield PA NP
21   KENNEDY TRAE Meeker CO 5
22   KRINER TOBIUS Saint Thomas Aquinas High Scho KS NP
23   LA DOUCEUR NATALAE North Hall High School GA NP
24   LAGASSE LUKE coventry RI NP
25   LANDRETH DAMON West henderson high school NC NP
26   LEBIN ETHAN Hempfield Area PA NP
27   LIPSEY ETHAN BRADLEY CENTRAL TN NP
28   MAY COLE Foothill High school NV NP
29   MCINTYRE CAEL Bethlehem Catholic PA NP
30   MENDOZA AEDAN Chesnee SC NP
31   MINK CAMERON Beavercreek OH NP
32   MORTON MATTHEW Camden County High School GA NP
33   MYERS GRANT Blackman High School TN 6
34   MYERS HAYDEN Coventry RI NP
35   NAAME KADEN St Augustine prep NJ NP
36   ORTH MASON Campbell County High School KY NP
37   ROLD WAYNE Camden Catholic NJ NP
38   RUSTAD JACKSON Casteel AZ 2
39   SALOMON HUNTER Skyline High School VA 2
40   SHRIBERG EVAN Locust Valley NY NP
41   SLY CHARLIE Stuart Cramer NC NP
42   SNOW TIM Independent AL NP
43   STEWART JACKSON Cabell Midland WV 4
44   SWAIM CONNOR Stuttgart HS ZZ 1
45   TERRELL BRYSON Bradley Central TN 3
46   TICE TY Eastside High School SC 2
47   TRACY TYLER Northwood HS NC 2
48   TUCKER CALE Chelsea High School AL NP
49   UHORCHUK CALEB Signal Mountain High School TN 1
50   VALENTIN JACK Long Beach NY NP
51   VELASCO MATTHEW Cardinal Gibbons FL NP
52   VIARENGO JESSE Bayard Rustin PA NP
53   VICIC NICOLAS ThunderRidge CO NP
54   WALDROP HUDSON McAdory AL 4
55   WARE KADEN Killingly CT 1
56   WIEDEMER CALVIN TC Williams VA NP
57   ZAMORA ADEN Tascosa TX NP

# Fr 113 Last First HS State State Placings
1   ALLI ANWAR Marion Pleasaant High School OH NP
2   BEJNEROWICZ FISHER Habersham Central High School GA NP
3   BESECKER LOGAN Beavercreek OH NP
4   BOJICIC PETAR La Costa Canyon CA NP
5   BOSTELMANQ JACOB Ponderosa CO 4
6   BROWN JOEL McDonogh School MD 3
7   BROWN JAKOB Kellam VA NP
8   BURR CODY Mountain View UT 2
9   CASTILLO RAMON Ramon Castillo GA NP
10   CROSS DAVID Francis Howell Central MO 3
11   FIMBRES DOMINIK Valiant College Prep AZ NP
12   FORD NATHAN Parkersburg South WV 3
13   GRANAHAN DYLAN Benton PA NP
14   HANSEN OWEN Gregory High School SD 2
15   HECKMAN CONNER Midd West PA NP
16   HOWARD OLIVER tennessee valley wrestling AL NP
17   KEARNS LANDON St. Thomas Aquinas NJ NP
18   KINSMAN RYAN JACKSON LIBERY NJ NP
19   LARSON ELI wheaton high school MN NP
20   LEVERICH KENNY Smithtown West NY NP
21   LOPEZ JONATHAN Southeast NC NP
22   MACEDO SEBASTIAN Lemoore High School25 CA NP
23   MANIBOG JEREMY Katy TX 5
24   MCDONNELL JAY Haverford PA 5
25   ODONNELL S P Malvern Prep PA NP
26   POTTS BRADEN POTTS Tuttle HS OK 3
27   PUPILLO ENZO Huntington NY NP
28   RALLO ALEXANDER (AJ) Whitfid MO 1
29   ROBINSON RYDER Wasatch High School UT 5
30   SHEEHAN ISAAC Robert B. Glenn High School NC NP
31   SILVA COLTON Oakdale High School CA NP
32   SMITH JOSIAH LVHS VA NP
33   THACKER LANCE Social Circle GA 5
34   WHITTINGTON WANDERLEI Monache CA NP
35   ZEILER DAVID Lancaster High School VA 8

# Fr 120 Last First HS State State Placings
1   ALLEN IVAN Westminster MD NP
2   BARNHART SPENCER Malvern Prep PA 2
3   BELLINO CULLEY Canastota Central NY NP
4   CARPENTER GAVYNN Hallsville R-IV MO 3
5   CHAMBERS GUNNER Rockmart High School GA NP
6   ECKENBARGER RYDER Westminster MD NP
7   FALDETTA VINCE Egg Harbor Twp HS NJ NP
8   FORTIER GABE LaRue County KY NP
9   FREEZE DAVIS Mooresville High School NC 2
10   GALLUB IAN Half Hollow Hills High School NY NP
11   HAGER JOHNNY Delbarton NJ NP
12   HARN PRESTON McQueen NV 2
13   HERNANDEZ JONATHAN Jonathan CA NP
14   HERRON BRAEDON North Hardin HS KY 4
15   KELLY AUSTIN Wasatch UT 3
16   KIMBROUGH CONNER Ola high school GA 5
17   LUCERO SOLOMON Morenci AZ 2
18   MASON HUNTER Greeneville TN 1
19   MASSENGILL JACOB Forestview NC NP
20   MERCHANT RILEY Pinecrest NC NP
21   MORRIS JOSEPH Belton-Honea Path SC NP
22   NERENBERG CHASE Mcintosh GA NP
23   PEPIN DREW Northwest Guilford NC NP
24   QUEEN JASIAH Elizabeth High School NJ NP
25   QUIROGA DYLAN Viera FL NP
26   RALIS JIMMY T.C. Williams VA NP
27   REIFF DAVIS Vestavia HIlls DE NP
28   RILEY NA KUISE Palmetto senior high school FL NP
29   SANDERS COOPER Mountain Crest High School UT 1
30   SLOTNICK JAKE St Augustine Prep NJ NP
31   THOMPSON AUBREY SMHS TN NP
32   TOLSON CALEB DCHS KY NP
33   WILLIAMS DANIEL Delaware Military Academy DE 4
34   WITHERS TYLER Gettysburg PA NP

# Fr 126 Last First HS State State Placings
1   BERTRAND JOEY Mount Pisgah Christian School GA 3
2   CONNELLY MICHAEL Freehold NJ NP
3   COUGHENOUR COLLIN Niagara Wheatfield NY NP
4   DUPILL COLIN Liberty VA 1
5   FALDETTA NICK Egg Harbor Twp HS NJ NP
6   FITE LOGAN MRHS NC NP
7   FURMAN NATHAN Richmond Hill GA 5
8   HUFNAGEL GEORGE Paramus Catholic NJ NP
9   ICE CAM Minnechaug Regional High Schoo MA 6
10   JOHNSTON CLAY Vestavia Hills AL NP
11   KAPUSTA LUCAS Hempfield Area High School PA NP
12   MARTIN HUNTER Beavercreek OH NP
13   MULLINS COLLIN North Paulding GA NP
14   ROSS COLIN Ryle High School KY NP
15   THEBARGE 3RD MICHAEL Tallwood HS VA NP
16   VON SAVOYE SPENCER Oakdale High school CA NP
17   WILSON TYSON Peachtree Ridge High School GA NP
18   YANNUCCIELLO JACE Ward Melville NY NP
19   YBARRA ELIJAH Pinecrest High School NC NP

# Fr 132 Last First HS State State Placings
1   AVILES RUBIO SAUL South View NC NP
2   CORNETT NATHAN Buckhannon Upshur High School WV NP
3   DANIELS GAVIN Camden County High School GA NP
4   FULLMER REED Malvern Prep PA NP
5   GELLER JONAH Liverpool NY NP
6   GIOMPALO NICK Johnson Central Golden Eagles KY NP
7   GOODWIN ANDREW Southport High School IN NP
8   HARRIS GABRIEL Lander Valley WY 6
9   HEPNER SHANE Wooster NV NP
10   MARTIN JACKSON North Hall High Scho GA NP
11   MEAD LOGAN Canastota NY NP
12   MIZZELL BRODY St. Clair County High School AL NP
13   RIVERA MARKELL Ironwood AZ 2
14   SHELTON BRAYDEN Centraila High School MO 3
15   SILVA HAYDEN lemoore High school CA NP
16   SUAREZ ANDRES Tascosa TX NP
17   WEAVERLING CARTER State College PA NP
18   ZURAWSKI BROCK St. Augustine Prep NJ NP

# Fr 138 Last First HS State State Placings
1   BALTUTIS JAMES Charlotte High School FL NP
2   DAVIDSON MAC Glen Ridge NJ NP
3   FORTE HENRY Delbarton NJ NP
4   GIL-SWIGER LIAM Yorktown VA NP
5   HOFFMAN ABRAHAM Wasatch High School UT NP
6   JORDON PATRICK New Kent High School VA 1
7   JUAREZ ADRIAN Bakersfield CA NP
8   LINCICOME DREW Philo HS OH NP
9   PARADIS GARRETT Selinsgrove PA NP
10   RASPANTINI NICKOLAS St. Joseph Regional Montvale NJ NP
11   RAY GRIFFIN Hillsboro MO 5
12   ROSE HUNTER New Lexington OH NP
13   WALKER RIGGEN Kemmerer High WY NP
14   WARD JOSHUA Page TN NP
15   WHITE CAMDEN rockdale high GA NP
16   ZBORAY ZACHARY Huntington NY NP

# Fr 145 Last First HS State State Placings
1   BOGER RIGGIN Altamont UT 1
2   DOBECK JAYDEN Pinecrest NC 2
3   ESPINOZA-OWENS MOSES Viewmount UT 2
4   FICKES KAMRON Hempfield PA NP
5   HOOVER GRANT Hempfield PA NP
6   MCCULLOUGH DYLAN River Hill High School MD 7
7   RANDOLPH HAYDEN Beavercreek High School OH NP
8   RUBLE COLE Seckman MO 3
9   STAFFORD GABRIEL Canon McMillan HS PA NP
10   WATTS MILES Rabun Gap Nacoochee GA 2

# Fr 152 Last First HS State State Placings
1   BECKETT BEN Ben Beckett PA NP
2   BRANHAM SETH Pelham High School AL 2
3   BURBURIJA BRIAN Countryside FL NP
4   DURAN LORENZO Yuma Catholic AZ NP
5   ELDRIDGE JAMES Social Circle High School GA NP
6   ESPINOZA-OWENS MARCUS Viewmont UT 1
7   HAMANN LUKE Jackson NJ NP
8   ONEIL, JR. STEPHEN Delbarton NJ NP
9   RICHMOND KYLE Campbell county KY NP
10   SCHLEGEL ISAIAH Whitmer High school OH NP
11   SCHOFFSTALL TOBY Liberty Christian Academy VA 8
12   SCHULTZ NOA Tallwood high school VA NP
13   WAITMAN TUCKER Tuttle high school NY NP

# Fr 160 Last First HS State State Placings
1   AGRESTI MAX Salesianum DE NP
2   CORDIO JOSHUA Nashob Regional MA 1
3   CURTIS KENDRICK Fairview High School TN 4
4   DUKE TIMY Gordon Lee GA NP
5   GERBER GARRISON Oakdale CA NP
6   JONES HUNTER Hewitt-Trussville AL 3
7   KNIGHT AIDEN McAdory High School AL NP
8   PARLIN TIMBER Erskine Academy ME 4
9   RICHARDSON TRYSTAN Laney HS NC NP
10   RODRIGUEZ JASON Southwest Onslow NC NP
11   TUNOA-SCANLAN ROBERT South View NC NP

# Fr 170 Last First HS State State Placings
1   AYALA MARK St. John Bosco CA NP
2   BOBERSKY JAKE Benton PA NP
3   CHANDLER CAMERON Camden County High schol GA NP
4   CHILSON AIDEN Lee County High School GA NP
5   FURMAN MATTHEW Canon McMillan PA NP
6   MALERBA MARCO Nazareth Area High School PA NP
7   RICHMOND JACKSON Winters Mill MD NP
8   ROBERTS JOHN Oklahoma Christian School OK 2
9   SCHMIDT SAMUEL Tuttle High School OK 2
10   STONER SETH Yuma Catholic AZ NP
11   SWEETMAN DAVID Brophy College Prep AZ 8

# Fr 182 Last First HS State State Placings
1   BARONOWSKI HENRY POBJFKHS NY NP
2   BEATY CALEB Wake Forest NC NP
3   CARROLL SEAN St Thomas Aquinas KS NP
4   CRAIG DANIEL Danbury High School CT NP
5   DINEEN THOMAS Benson MN 5
6   EDGE ELIJAH Saint Albans High WV 2
7   HARRINGTON TREVOR Sidney NY NP
8   MEAGHER AIDAN West Forsyth HS NC 8
9   ROBELL RILEY Bishop McDevitt PA NP
10   SHIVERS JAMES South Anchorage High School AK NP
11   SIBBLE TRENT Bolivar-Richburg NY NP
12   WRIGHT CAIDEN Blanchard OK 4

# Fr 195 Last First HS State State Placings
1   ACKOVIC RYAN Peachtree Ridge GA NP
2   CATLIN LANE Thunder Basin WY 4
3   CZARTORYSKI DAVID Hampden Charter School of Scie MA 8
4   KING GRANT Van Buren High School AR NP
5   LAMBERT CONNER Larue county KY NP
6   MCGRADY WILLIAM Father Ryan TN NP
7   PINKHASOV ALAN Tottenville High School NY NP
8   SWITZER ERIC Berwick PA NP
9   VEGA SANCHEZ BENJAMIN Foothill CA 1
10   WOLFE CALEB Pigeon Forge High School TN 2

# Fr 220 Last First HS State State Placings
1   ACCIARDI MAX Paramus Catholic NJ NP
2   HARTMAN BRUCE Berwick Area High School PA NP
3   MISGEN MAKOTA NRHEG MN NP
4   MUSSER TANNER Meeker High School CO NP
5   SKEEBEY JAYDEN Miami East OH NP

# Fr 285 Last First HS State State Placings
1   ANDREWS JOSEPH Southview NC NP
2   KEPPEL BLAKE Turner Ashby High Schhol VA NP
3   MOSIER JACK Voorhees High School NJ NP
4   SUNDERMAN MADDOX Bob Jones High School AL NP
5   TAYLOR MITCH Vestavia Hills High School AL NP
6   THOMPSON GAVIN Brockway PA NP